Hodnocení vizuálního stavu produktů


Počítače, servery, notebooky, tablety, mobilní telefony, periferie, tiskárny, dokovací stanice

A +jako nový, bez poškození

A

velmi dobrý, minimální poškození, sem tam drobné známky používání
A -

dobrý, běžné opotřebení, viditelné známky používání

B
dobrý, kromě viditelných známek používání i nějaké zásadnější kosmetické poškození obalu, touchpadu, povrchu displeje nebo klávesnice

B -

vyhovující, zcela funkční, nicméně na kosmetický stav nehleďte

Cvyhovující, zcela funkční, s výrazným poškozením, či deformacemi skeletu

Monitory

Stav monitorů popisujeme dvojím značením: Skelet/Obrazovka (př: A-/DB)

Skelet bez obrazovky:

A +

jako nový, bez poškození

A
velmi dobrý, minimální poškození, sem tam drobné známky používání, může být drobný škrábanec na povrchu. Může být bez plastové zadní krytky konektorů (nemá vliv na funkci monitoru).
A -

dobrý, běžné opotřebení, viditelné známky používání, sem tam drobné škrábance na povrchu. Může být bez plastové zadní krytky konektorů (nemá vliv na funkci monitoru).

B

dobrý, kromě viditelných známek používání i nějaké zásadnější kosmetické poškození skelet. Může být bez plastové zadní krytky konektorů (nemá vliv na funkci monitoru).

B -

vyhovující, zcela funkční, nicméně na kosmetický stav nehleďte. Může být bez plastové zadní krytky konektorů (nemá vliv na funkci monitoru).

C

vyhovující, zcela funkční, s výrazným poškozením, či deformacemi skeletu. Může být bez plastové zadní krytky konektorů (nemá vliv na funkci monitoru).

Obrazovka (displej):

DA +
jako nový, bez poškození
DA

velmi dobrý, může být drobný škrábanec na povrchu, či vadný pixel, který neomezuje běžný pohled na obrazovku (běžným pohledem neviditelné)

DA -
dobrý, může být drobný škrábanec na povrchu, drobné poškození reflexní vrstvy, či vadné pixely, které neomezují běžný pohled na obrazovku
DB

dobrý, může být drobný škrábanec na povrchu, drobné poškození reflexní vrstvy, či vadné pixely, které zasahují do středu obrazu a omezují běžný pohled na obrazovku. Nevhodné pro intenzivní kancelářskou práci, vhodné jako náhledový monitor, do dílny, serverovny apod.

DC
vyhovující, větší poškození jako DB. Nevhodné pro intenzivní kancelářskou práci, vhodné jako náhledový monitor, do dílny, serverovny apod.
DD
špatný, vhodné na náhradní díly